Kapat

Tesla Pickup, Mars Yüzeyinde Bir Off-Road Aracı Olacak Karşımıza Çıkıyor

Tesla ve SpaceX’in kombinasyonu, yapılan bir eşleşme …

Tesla kamyonetini biraz arazi dışı SpaceX becerisiyle birleştirirseniz ne olur ? Cevabı bu Tesla kamyon render içinde.

Eğer render tanıdık geliyorsa aynı render sanatçısından benzer bir Tesla kamyonu renderini gördük çünkü. Ancak, bu SpaceX off-road versiyonu ilk kez radarımıza kaydolmadı.

Tesla kamyonunun Tesla Model P (pikap için P) olarak adlandırılan bu hale getirilmiş hali belki de paylaştığımız Tesla kamyonunun tüm alıcıları arasında en sevilen versiyondur. Kesinlikle kendine özgü ve oldukça radikal.

Tasarım yorumlarına bakacak olursak;

“Bu kamyon için Roadster konseptinin tasarım dilinden ilham aldım … bu projede, altındaki pil takımı nedeniyle tek parça gövde tasarımı (ayrı bir arka yatak olmadan) kullanmayı düşündüm, bu yüzden çok daha fazlası bağımsız süspansiyonlarla sağlam … daha iyi kullanım ve performansa sahip olmanızı sağlar … 

Dışarı çıktığında bunun en hızlı kamyon olabileceğini hayal etmiştim … en nihai kamyon olduğundan, dış sportif ve dinamik tasarımlarını yapmak istedim … arka camların arkasına “köpekbalığı yüzgeçlerini” yerleştirdim… alt ön, arka ve yan koruyucularda kullanıcıların kabine girmelerine / çıkmalarına ve saklama alanlarına kolayca erişmelerine yardımcı olacak gizli katlama adımları var … bunlar benim tasarım yaparken temel fikirlerim … “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir