Kapat

Tesla, Popülerlik Artışı En Fazla Olan Otomobil Üreticisi Oldu

Çalışma, son 10 yıldaki Google arama verilerini analiz etti

Yaklaşık 10 yıl önce, Tesla henüz başlangıç ​​aşamasındaydı ve 2008’de ilk Roadster’ı daha yeni piyasaya sürdü.

Compare the Market web sitesi, son 10 yıldaki Google arama verilerinin bir analizini yapmıştır. Çalışma çok şeffaf ve analiz edilen tüm verileri sağlıyor. 

Çalışma, Tesla’nın aranmasının bu dönemde yüzde 384,97 oranında arttığı sonucuna varmıştır. EV otomobil üreticisini daha yakından takip eden şirket, yüzde 74.06 artışla Jeep. Öte yandan, Aston Martin yüzde 39.2 düşüş gösterdi.

Compare the Market araba modellerinde arama yaptığında, Tesla bir kez daha iyi iş çıkardı. Ama merak edilen Model 3 ile değil.

Google’da popülaritesinin en fazla artmasına neden olan araç, muhtemelen yeni model ve Roadster Elon Musk’un sonsuzluğa ve ötesine roket attığı için Roadster’dı. Bunun için aramalar yüzde 878,18 arttı. 

İkinci nokta ise yüzde 780 artışla Jeep Compass’taydı. Üçüncüsü ise yüzde 723,81’lik bir iyileşmeyle Tesla ile tekrar.

Araba türleri

Compare the Market , popülerlikte en büyük kazancı olanı bulmak için araba türleri üzerinde de durmaktadır. Bunu görmek hiç de şaşırtıcı değil, SUV şu son on yılda 168,99 oranında artış oldu. Ancak aramalardaki bu büyüme onları yalnızca üçüncü sırada olmasını sağlıyor.

İnsanların gerçekte aradığı şey “ sürücüsüz araçlar ”. Şimdi, özerk araçların hemen köşede olduğu izlenimini veriyorlar . Dolayısıyla, aramalarda yüzde 2.636 artış var.

Popülerlik gelişmesinde ikinci sırada, aramaların son on yılda yüzde 189.01 arttığı “7 kişilik otomobiller” oldu. 

İronik olarak, “MPV’ler” ve “insan nakliyecileri”, popülaritesini daha fazla yitiren otomobil türleri arasında, sırasıyla yüzde 29,64 ve yüzde 60,13 düşüş gösterdi. 

Şerit değiştirme ve sollama illüstrasyon özerk kendi kendine sürüş elektrikli araba

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir