Kapat

Tesla Tam Otomatik Sürüş Videosu Yayımladı

Tesla Otonomi Günü sırasında sadece kendi kendine giden teknolojinin çeşitli yönlerini tarif değil aynı zamanda sistemin prototipi sürümünü test etmeyi de başardı.

İşte Tesla Model 3’ün  düşük trafik koşullarında, halka açık yollarda ve otoyollarda tek başına sürüşünü gösteren bir video. Videolardaki durumların çoğu, Tesla Autopilot ‘un Autopilot Navigate On Autopilot’tan bilinen temel senaryolardı ancak FSD sürümü ayrıca stop işaretleri veya ışıkları olan veya olmayan kavşaklarda da ilerliyor.

Sistemin en son sürümünün ne kadar önemli olduğu hakkında ne düşündüğünüzü bize yorum yapmaktan çekinmeyin.

Elon Musk, 2020’de en azından ABD’deki bazı pazarlarda kendi kendini süren robotaksiyi göreceğimizi bekliyor. Eğer doğruysa, o zaman bu Tesla için gerçek bir piyasa alt üst etme makinesi olabilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir