Tartışmayı yükseltiyoruz: Klasik bir otomobilin EV’ye dönüştürülmesi uygun mudur?

Klasik arabaları seven birçok insan bazen bir hurdalıkta çürüyenleri görür ve onları kurtarmak ve aynı zamanda güzel bir yolculuk yapmak için neler yapabileceklerini merak eder. Çoğu zaman sadece bir rüyadır ancak bazıları bunu elektrikli arabalara dönüştürerek bunu başarır çünkü bu 1968 Porsche 912 – neyse ki canlı bir örnek.

Zeletric Motors ve EV West tarafından oluşturulan hızlı ve temiz bir arabanın birleşimidir. 32 kWh LG Chem bataryalar araca daha iyi ağırlık dağılımı için iki 16 kWh’lik modüller halinde yerleştirilmiştir. Ancak teknik detaylar Verge’nin bu videosu içerisinde gizli.

YouTube’daki Verge ile video açıklaması : 

Bu 550 beygir gücüne sahip 1968 Porsche 912 beklenmedik bir kaynaktan tüm gücünü alıyor: Tesla Model S P85’in elektrik motoru. Eski Volkswagenler ve Porsch’ları modernize edilmiş elektrikli arabalara dönüştüren iki Güney Kaliforniya mağazası, Zelectric Motors ve EV West tarafından yapılmıştır. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir