Kapat

Tesla Tedarikçisi Model 3 için İki Kat Parça Üretiminin İpuçları

6-9 ayda haftada ortalama 10.000’e ulaşabilir mi?

Tesla yakında en son haberlere göre Model 3’ün üretimini önemli ölçüde artıracak.

Şimdi, Tesla’nın Çin tedarikçisinden biri olan hassas damgalama servis sağlayıcısı China FineBlanking Technology (CFTC) ‘nin Tesla Model 3’te kullanılan rölelerin bileşenleri için aylık sevkiyatlarını Ağustos 2019’un başlarında 20.000’den 40.000’e çıkaracağı bildirildi.

Tesla’nın Kaliforniya’da haftada ortalama 5.500 Model 3 (yaklaşık 7.000 zirveye kadar) üretebildiğini ve Çin’de (3. çeyrekte düşük hacimle başlayarak) haftada 3.000’e çıktığını varsayarak, Kaliforniya’daki Tesla Fabrikası üretimi önemli ölçüde belki haftada 7.000+, çeyrekte 90.000+ (zirvelerde daha fazla) artırmak gerekiyor.

Şangay’daki Gigafactory 3’ün başlamasıyla birlikte Tesla, yerel tedarikçilerini ek parçalar sağlamak için de kullanacak:

“CFTC ayrıca Model 3’te kullanılan diğer bileşenlere yönelik siparişler verdi, gönderiler Ekim 2019’da başlayacak. Tesla’nın Model 3’ün üretimini artırması ve Doğu Çin’in Şangay’daki Gigafactory 3’ünün elektrik üretimine başlaması kaynaklara göre, 2019’a gelindiğinde araç, CFTC’nin Tesla’ya gönderdiği sevkiyatların artması bekleniyor. “

En ilginç eksik parçalardan biri de iki katına çıkması gereken batarya tedarikidir. Tesla, Çin’de yerel bir pil tedarikçisini henüz açıklamadı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 15 =