Kapat

Tesla, Uzun Menzilli Arkadan Çekişli Model 3’ü Durdurdu

Son baskıda, Model 3 LR RWD, 325 mil (523 km) menzilinde değerlendirildi. Artık müşterilerin daha kısa menzilli veya dört tekerlekten çekişli versiyonları arasında seçim yapması gerekiyor.

Sürekli değişen Tesla teklifindeki son değişikliklerden birinin, Model 3’ün Uzun Menzilli Arkadan Çekişli versiyonunun kaldırılacağı bildiriliyor.

Uzun Menzilli RWD, 2017 yılının ortalarında tanıtılan Model 3’ün ilk sürümüdür. Son aylarda Tesla, LR RWD ve Standard Range RWD’yi çevrimiçi tasarım stüdyosundan çıkardı ve ikisini yalnızca doğrudan arama ya da mağazayı ziyaret ederek tekliflerinin arasına koydu.

Şimdi, LR RWD Model 3’ün artık üretim sürecini kolaylaştırmak için – en azından geçici olarak – artık mevcut olmayacağı anlaşılıyor.

Haber, Tesla tesisinde LR RWD üretiminin durması hakkında bilgi alan Jeremy Judkins’in videosu ile müşterilerden geliyor.

“BEST Tesla Model 3, üretimden kaldırıldı. Artık menüden sipariş bile veremiyorsunuz. Bu olmadan önce benimkileri aldığım için çok mutluyum!”

Tesla Model 3 Uzun Menzilli Arka Tekerlekten Çekiş, 325 mil (523 km) EPA menzili sunduğu için piyasadaki en iyi değer tekliflerinden biriydi, oysa 0-100 km/s hızında 4,9 saniyelik hızlanma AWD versiyonundan uzak değildi. (4.4 saniye).

Uzun menzilli isteyen, ancak mutlaka en iyi performansı arayan, fiyatlara duyarlı Tesla müşterileri için utanç verici.

Öte yandan, Tesla muhtemelen çok fazla ürün üretmedi ve AWD versiyonunun tahmin ettiğimiz yüksek bir marjla satılacağı tahmin ediliyor. Yoğun bir Tesla Fabrikası’ndaki üretimin düzenlenmesi de olası bir neden.

Tesla Model 3 Long Range RWD

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir