Kapat

Tesla ve Panasonic, Haziran ayında ABD’de xEV Pil Dağıtımına Hakim Oldu

ABD’de Haziran ayında tüketilen 2,2 GWh toplam pil kapasitesinin % 80’i veya 1,76 GWh Tesla’ya düşmektedir.

Adamas İstihbarat göre haziran 2019 ayında 2.2 GWh pillerin yeni yolcu xEV’leri üzerine (BEV / PHEV / HEV) yerleştirildiği ortaya çıktı.

Bu, küresel toplamın yaklaşık 19.6’sıdır ( 11.25 GWh ). İlginçtir ki, pazarın çoğunluğu Tesla ve Panasonic tarafından kontrol edilir.

Tesla, Haziran ayında en büyük akü paketlerinden birine (100 kWh’ye kadar) sahip olan yeni plug-in otomobil satışlarının 68’inden ve tüm elektrikli otomobil satışlarının % 84’ünden sorumlu olduğu için bizi şaşırtmadı .

Adamas İstihbarat İstatistikleri, Tesla’nın tüm xEV pillerin % 80’ini (kapasiteye göre) kullandığını ve bunun yaklaşık 1,76 GWh olduğunu gösteriyor .

Sadece Tesla Model 3, diğer tüm modellerden daha fazla pil kapasitesi gerektiriyordu.

Chevrolet Bolt EV ve Audi e-tron sırasıyla % 5 ve % 3 batarya kullandı, bu da bizi sadece beş model için % 88’e getirdi (Model S, Model X, Model 3, e-tron ve Bolt EV).

Batarya tedarikçileri açısından, Panasonic (çoğunlukla Tesla ile birlikte) % 83’lük paya sahip ve ABD’de hakim oyuncu:

  1. Panasonic
  2. LG Chem
  3. AESC’yi öngörmek
  4. Samsung SDI
  5. GS Yuasa

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir