Kapat

Tesla’nın Üretim Başkan Yardımcısı Lucid Motors’a Katıldı

Peter Hochholdinger, Lucid Air’in üretim lansmanı ve hızlanma aşaması için Lucid’e katıldı.

Lucid Motors, Tesla’nın Üretim Başkan Yardımcısı Peter Hochholdinger’in şirkete Üretim Başkan Yardımcısı olarak katıldığını açıkladı.

Lucid, Hochholdinger’ın deneyimini, ilk lüks tamamen elektrikli modeli olan Arizona’daki Casa Grande’deki yeni tesiste üretime geçen Lucid Air’i pazara sorunsuz bir şekilde tanıtmak için kullanmayı amaçlıyor.

“Otomotiv üretiminde yaklaşık 30 yıllık deneyime sahip olan Hochholdinger, Lucid’in global üretim operasyonlarına liderlik edecek ve Lucid’in Arizona’daki Casa Grande tesislerinde üretim mühendisliği ile başlayacak.

Hochholdinger Tesla’yı üç yıl sonra terk etti, bu da Tesla Model 3 ile ilgili tüm üretim aşaması ile ilgilendiği anlamına geliyor. Böyle bir idareye sahip olmak, Tesla Model S’nin eski baş mühendisi Peter Rawlinson liderliğindeki Lucid için büyük bir güçtür.

Öte yandan, Tesla’nın Tesla Fabrikası’ndaki geçiş döneminde iş için başka birini bulması gerekiyor.

Lucid Air özellikleri:

  • 1.000’den fazla beygir gücü, dört tekerlekten çekiş
  • 2,5 saniyede 0 ila 60 MPH
  • 300 mil aralığında 100 kWh pil ( 400 mil için 130 kWh seçeneği )

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir