Kapat

Top Gear Yeni Ferrari SF90 Stradale’ye Yakından Baktı

Ferrari, yeni SF90 Stradale’yı Mayıs’ta tekrar piyasaya sürdüğünde , yalnızca çok azı, metalin içinde en son Prancing Horse’ın seçkin bir kalabalığa açıldığını belirleme ayrıcalığına sahipti. İlk defa, supercar Londra’nın lüks bir bölümünde yer alan şık ve yeni bir galeride görmek için tüm dünyanın sergileniyor. HR Owen, Ferrari F1 arabanın yanında, ortada görünen güzelliğe sahip olan ilk satıcı olma ayrıcalığına sahip.

İlk hibrit V8 ve Maranello’dan ilk düzenli hibrit olan SF90 Stradale, mevcut bir ürünün sadece yepyeni bir arabası olduğu kadar basit bir varyasyonundan daha fazlası. Ferrari’nin yol için ürettiği en güçlü arabaya bakıyorsunuz, tamamen dört tekerlekten çekişli bir araç olarak çalışabilecek, hatta saf elektrik modunda bile FWD’de.

Entegre arka spoyler, bir hava freni gibi hareket eden ya da SF90 Stradale’ı yola tutturmak için ek bir alt kuvvet sağlamak için eğilen “Ferrari” harfini taşıyan hareketli bir panele sahip olduğu için kılıflı bir asa gibi duruyor. Dövme jantlar bile, jantın temelde daha iyi hava akışı yönetimi için rotor kanadı gibi çalışmasını sağlamak için kanat profilleri görevi gören eşit aralıklı radyal elemanlara sahip oldukları için aero ile tasarlanmıştır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir