Kapat

Toyota, 2020’de Elektrikli Hafif Ticari Aracı Sunacak

İlki 2020’de Toyota Proace olacak, bunu 2021’de Toyota Proace takip edecek.

Toyota, 2020’den itibaren Avrupa’da PSA Grubu ile birlikte ilk tamamen elektrikli hafif ticari araçlarını (LCV) tanıtacağını açıkladı.

İlk EV modeli, 2020’de Toyota Proace’in elektrikli bir versiyonu olacak. 2021 yılında , Japon üretici yeni bir elektrikli versiyonunu tanıtacak Toyota Proace City.

PROSES ve PROSİT ŞEHİR Elektrifikasyonu

İklim değişikliği ve hava kalitesiyle ilgili artan endişeler, birçok Avrupa kentinde yeni, düşük emisyon düzenlemelerine yol açmaktadır. Bu faktörler, özellikle kentsel alanlarda, LCV müşterilerinin gereksinimlerini ve önceliklerini değiştiriyor. Groupe PSA ile işbirliği içinde Toyota, PROACE ve PROACE CITY BEV (Akü Elektrikli Araç) versiyonlarını ekleyecektir. Sırasıyla 2020 ve 2021’de tanıtılacaklar ve Toyota’nın yeni LCV müşteri ihtiyaçlarını karşılamasına izin verildi.

Toyota – beklendiği gibi – zaten tüm modellerin elektrifikasyonunu ilan eden PSA Group ile birlikte minibüslerin elektrifikasyonunu yakalamaya çalışacak.

En son ilan edilen Fiat Ducato Electric ve Transit BEV ile birlikte, diğer üreticilerin çoğundan EV kamyonetleri ile birlikte Avrupa elektrikli kamyonlarla dolup taşmaktadır. Öte yandan ABD, büyük markalar isteksiz göründüğü için, yalnızca küçük üreticilere güvenebilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir