Kapat

Toyota, 2029’da Ay’a Mirai Koymayı Hedefliyor

Neil, Buzz ve Mike muhtemelen bunun geldiğini görmediler …

Geçen 16 Temmuz, ABD – ve bir bütün olarak insanlık – ay yüzeyindeki ilk inişin 50 yılını kutladı. Neil Armstrong, Buzz Aldrin ve Michael Collins bu modern günlerin destansı başarısının kahramanlarıydı. Toyota, Ay’a on yıl içinde inmeyi planladığını duyurmak için de aynı günü seçti.

Toyota ve JAXA (Japon Uzay Araştırma Ajansı) Hem bir koyun amaçlayan bir ortak araştırma sözleşmesi açıkladılar.

Toyota Lunar Rover 6 metre (236,2 inç) uzunluğunda, 5,2 m (204,7 inç) genişliğinde ve 3,8 m (149,6 inç) yüksekliğinde olacaktır.

Ön render, üç dingilli, altı tekerlekli bir araç gösteriyor ancak Toyota Genel Müdür Yardımcısı Shigeki Terashi, nihayet hazır olduğunda muhtemelen çok farklı görüneceğini karşılayacak çok fazla teknik gereksinim olduğunu söylüyor.

Toyota, 2029'da Ay'a Mirai Kardeş Koymayı Hedefliyor

JAXA ve Toyota, 13 m³ (459.09 ft³) yaşam alanı sunmasını istiyor. Ay toprağı etrafında iki astronot taşıyabilmek için. Acil bir durumda dört kişi taşıyabilecek.

Fakat dahası var. Toyota’nın lunar roverinin en az 10.000 km (6.213.7 mil) gitmesi gerekecek. Terashi, planın rover’ın her hidrojen kaynağında 1000 km (621,37 mi) çalışması olduğunu söyledi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir