Kapat

Toyota, Avrupa’da Prius Plug-in Hybrid’i 5 Kişilik Olarak Yükseltiyor

Beşinci koltuk sayesinde, Toyota Prius Plug-in Hybrid daha işlevsel olacak ve satışları biraz artırabilir

Toyota’nın Avrupa bölümü, 2019 Toyota Prius Plug-In Hybrid’in (aka Toyota Prime) yolcu kapasitesini 4’ten 5’e çıkardığını duyurdu.

5. koltuk ABD’de bu yılın başlarında açıklandı.

“Yeni Prius Plug-in Hybrid, çok daha gelişmiş bir işlevselliğe sahip, şimdi arka koltuk için iki koltuk konfigürasyonundan üçüncü bir orta koltuğa geçerken 5 yolcu için oturma yeri ve yüksek konfor sunuyor.”

Diğer değişiklikler  , yeni dış renk metalik siyah renk “galaxy siyah” ve yeni 17 “alaşım jantlar olarak geliştirildi :

“Oturma kapasitesindeki gelişmelere ek olarak, Yeni Prius Plug-in Hybrid, döşeme tasarımını beyaz aksanların yerine tüm siyah iç aksanlarla aynı seviyeye getirdi. Yeni bir kumaşın kullanımı, iç kısım için daha yüksek bir duyusal kalite hissi sunuyor.

Tüm bu iç gelişmelere ek olarak, dış yükseltildi. Yeni Prius Plug-in Hybrid yeni metalik siyah renkli ‘galaksi siyahı’nda olacak ve yeni 17’ ‘alaşım jantlar şimdi bir seçenek olarak sunulacak. “

Akülerdeki değişiklikler, tamamen elektrik aralığı veya performans hakkında hiçbir kelime yoktur. Toyota, Prius Plug-In’in 45 km’lik (28 mil) tamamen elektrikli olduğunu söyledi (EPA, 40 km / 25 mil diyor).

Toyota, 2019 yılının ilk yarısında, geleneksel hibritlerin egemen olduğu toplam hacmin % 0.2’sini temsil eden Avrupa’da yalnızca 1.100 Prius plug-in sattı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − nine =