Kapat

Toyota, Güneş Enerjili Prius’u Kendi Kendini Şarj Etme Konseptine Sahip Olarak Test Edecek

BEV’lerde ilerlemeyin, başka bir yol bulmaya çalışın.

Toyota, tamamen iyi bilinen geleneksel takmalı hibrit araçlar olduğunu bildiğimiz “fişsiz ” ve “kendinden şarjlı” EV’lerini zorlamaya devam ediyor. Toyota’nın bu tür tekliflerle piyasayı çok başarılı bir şekilde yönlendirdiğini söylemek dürüst olacağız. Güneşten faydalanıyorlar, gazla çalışan arabalardan çok daha pahalı değiller ve çok verimliler.

Şimdi, Japon otomobil üreticisi güneş enerjisi ile bir sonraki seviyeye götürmeyi planlıyor. Görünüşe göre Toyota güneş enerjili Prius eklentisini test ediyor ( belki de Prime ). Bildirildiğine göre araç hareket halindeyken veya park halindeyken güneşin enerjisi aracın aküsünü şarj edecektir. Bu, otomobil üreticisinin “kendi kendini şarj etme” çabalarını yumuşatıyor.

Rapora göre güneş 35 kilometreye kadar sadece elektrikle seyahat edebiliyor. Ancak, güneşli değilse de durum böyle değil. Prius daha sonra solar şarj yetersizliğini telafi etmek için fişe takma seçeneği sunar. Ek olarak, arabada depolanan ve ışınlardan enerjiyi emmek için depolanan piller nedeniyle, gövde akülerle doludur ve araç ağırdır.

Toyota, aracı hafifletmek ve araçta güneş enerjisi teknolojisine sahip ekipmanla ilgili masrafları karşılamak için kesinlikle çalışacaktır. Bu nedenle Toyota’nın lider proje mühendisi Satoshi Shizuka, uygulanabilirlik ve üretimin muhtemelen yıllarca uzakta olduğunu itiraf ediyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir