Kapat

Toyota ve BYD Elektrikli Otomobiller için ARGE Ortaklığı Yapacak

Çin pazarı için resmi bir birliktelik.

2020 yılı için BYD ve Toyota elektrikli otomobiller için yeni bir birliktelik yapacaklarını duyurdular. Bu birliktelik çin piyasası için geçerli olacak. Ortaklık koşulu % 50 – % 50 olarak belirlendi.

Firmaların konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama şu şekildedir;

“BYD Company Ltd. (BYD) ve Toyota Motor Corporation (Toyota) bugün akülü elektrikli araçlar için araştırma ve geliştirmeye yönelik ortak bir şirket kurmak üzere bir anlaşma imzaladıklarını açıkladılar. Bataryalı otomobillerin (platform dahil) ve ilgili parçalarının 2020 yılında Çin’de kurulması, BYD ve Toyota ile ihtiyaç duyulan toplam sermayenin % 50’sini eşit bir şekilde paylaşması beklenmektedir.Ayrıca BYD ve Toyota, yeni şirkete transfer ederek personel almayı planlamaktadır. ”

“Yeni kurulan ortak Ar-Ge şirketi olan Toyota ve BYD, Çinli müşterilere çekici elektrikli otomobillei daha da geliştirmek için birlikte çalışmayı ve yaygın kabullerini daha fazla teşvik ederek çevresel kalkınmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir