Kapat

Tüketici Raporları: 2019 Kia Niro EV İlk Sürüş Değerlendirmesi

Tüketici Raporları, Hyundai Kona Electric’in daha iyi bir seçenek olabileceğini düşünüyor.

Tüketici Raporları, 2019 Kia Niro EV’yi beğenmek için birçok neden olduğunu kabul ediyor. Bu özellikler saygın menzili 239 millik  ve geniş, konforlu kabin. Niro EV, iyi bir kargo hacmi ve istenen sürüş yüksekliği sunar. 

Tüketici Raporları ‘Niro EV test aracını şu şekilde tarif ediyor:

2019 Kia Niro EV EX Premium 
Güç Aktarma Organı:  201 hp elektrik motoru, tek hızlı direkt tahrik, 64 kWh pil; önden çekişli 
MSRP:  $ 44.000 
Seçenekler:  2.275 $ (akü ısıtıcısı, ısı pompası, ısıtmalı direksiyon simidi, LED farlar, otomatik karartmalı dikiz aynası, ön ve arka park mesafesi uyarısı, kargo kapağı, halı paspaslar, tekerlek kilitleri) 
Hedef ücreti:  995 $ 
Toplam maliyet:  $ 47,270

Tüketici Raporları bazı kusurlar bulur

Niro EV, bazı rakiplerin modelleri kadar araba sürmek kadar eğlenceli değil. Dengesiz hissediyor, ivmesi durgun,torku istenen tepkiyi vermiyor. Buna karşılık, Kona Electric ve Model 3 gibi otomobiller, sürmek ve bu kusurların hiçbirini göstermemek için bir zevk.

Tüketici Raporları, Niro EV ile henüz çok zaman geçirmediğini açıklığa kavuşturuyor. Bu adımlarla ilerliyor ve daha sonraki bir tarihte daha ayrıntılı bir inceleme yayınlayacak.

Yine de, yayın ilk izleniminde Niro EV’nin aldıklarınız için pahalı olduğu söyleniyor. Birçok alıcı daha ucuz, daha iyi performans sergileyen, daha fazla ürün yelpazesi sunan ve yalnızca biraz daha az yolcu ve kargo alanına sahip olduğundan Hyundai Kona Electric ile daha iyi durumda olabilir.

İncelemenin tamamını okumak için aşağıdaki kaynak linkini takip edin.

Kaynak: Tüketici Raporları

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir