Kapat

Tüketici Raporlarına Göre 2019 Audi E-Tron Birçok Elektrikli Araç Arasından Seçildi

Audi e-tron, Tüketici Raporları’nın ilk testlerinde yüksek not aldı.

Consumer Reports son zamanlarda tamamen yeni 2019 Audi e-tron  elektrikli SUV ile ilgili ilk izlenimlerini yayınladı. Yayın beklendiği gibi bazı kusurlara işaret etse de, ilk görüşü oldukça olumlu. Genel olarak CR, e-tron’un lüks seviyesini, yumuşak güç aktarma mekanizmasını, sezgisel kabin özelliklerini ve kısaltılmış sürüşünü takdir eder. Ancak CR hala tamamlamak için bol miktarda test kaldığını açıkça ortaya koyuyor.

Tüketici Raporları ‘e-tron test aracını şu şekilde tarif ediyor:

2019 Audi E-Tron Quattro 
Güç Aktarma Organı:  Çift elektrikli motor, 355 hp, doğrudan sürüş, AWD 
MSRP:  74.800 ABD doları 
Seçenekler:  4,655 ABD Doları, sürücü yardımı paketi (uyarlamalı hız denetimi, aktif şerit yardımı ve trafik işareti tanıma) ve soğuk hava paketi (dahil) ısıtmalı arka koltuklar ve batarya ön koşullandırma) 
Hedef ücreti:  995 $ 
Toplam maliyet:  80,450 $

Elbette, e-tronun birinci sınıf bir iç mekana sahip olması bekleniyor. Bu, Audi’nin övgü aldığı ve çok fazla deneyime sahip olduğu bir şeydir. Geçidin yüksek etiket fiyatından bahsetmiyorum bile. Bilgi-eğlence sistemi, CR’nin sahip olduğu dokunsal geribildirim sağlayan iki ekrana sahiptir. Yine de, kendinizi tanımak ve arayüzü bulmak için biraz zaman ayırmanız gerektiğini söylüyor.

CR’ye göre Audi yumuşak bir sürüş sağlar ve bol miktarda konfor sağlar. Bununla birlikte, en çekici özellik bu Audi’nin sessizlik seviyesidir. EV’ler, güç aktarma organları nedeniyle doğal olarak sessizdir. Bazen bu, yol gürültüsünün kabine daha kolay girebileceği anlamına gelir. Otomobil üreticisi, bunun e-tron için geçerli olmadığından emin olmak için büyük adımlar attı.

Tüketici Raporlarını ne sinirlendirdi?

E-tron’un vites seçici özelliği çok sezgisel değil ve şarj portu kapağının üstesinden gelmek zor. Kapak güçlü, ancak nasıl açılacağı belli değil. Şarj işlemi tamamlandığında da ilave bir adım vardır. CR, bunun zamanla kırılabilecek bir özellik olduğu konusunda endişeli. Son olarak, yayın e-tron’un arkadan görünürlüğünden memnun değil.

Tüketici Raporları daha yoğun testlerle ilerledikçe, e-tron’un EV’lerden beklenen ilk tork yokluğuna daha da dalacak. Ek olarak, CR, aracın şarj durumunu çevreleyen detayları araştırıp rapor edecektir .

Tüketici Raporları’nın incelemesinin tamamını okumak için aşağıdaki kaynak bağlantısını izleyin.

Kaynak: Tüketici Raporları

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir