Kapat

Tüm Tesla Modelleri için Kullanılan Çamur Lastikleri

Tesla’nın yolsuzluğa meydan okuyan bir yarış pistine karşı karşıya geldiğini görün.

Pek çok insan Tesla Model X için uygun bir SUV olmadığını düşünüyor. Onlar için sadece bir geçit. Veya doğrudan omuzdan uzun boylu bir Model S. Bu sadece istemiş olan müşterilerin çoğu için doğru olabilir … daha yüksek bir sürüş pozisyonu ve çocukları eğlendirmek için özel kapıları olan daha uzun bir Model S. Ancak fiyat etiketinden baskı altında hissetmeyen ve böyle bir aracın neler sunabileceğini keşfetmeye çalışan bazı insanlar var. Örneğin büyük tork. Veya saygın bir yerden yükseklik. Evet, Model X izleri çözebilir. Çek Cumhuriyeti’ndeki bu adamlar da bunu yalnızca EV’ye çamur lastikleri koyarak test yaptılar.

Videoda Model X’in yalnızca Land Rover veya Jeep’ten beklediğiniz birçok şeyi gerçekleştirdiği görülmektedir. Çek Motorland’da arazi dışına inip çıkıyor, çamur çukurlarını geçiyor. Ve bu maceradaki ana karakter, eğer varsa bile normal bir Model X değil, videoda gördüğünüz gibi bir P100D. Çılgınca herkese, 791 lb-ft ile ne kadar eğlenebileceklerini sorun.

Tesla Model X, Çamur Lastikleriyle Arazi Pistinde Mücadele Ediyor

Eğer bir Model X’e sahipseniz (ya da varsa), böyle durumlarda ortaya koyma riskini göze alır mısınız? Bu Tesla ile The Rubicon Trail’de bir Jeep’e meydan okur musunuz? Bundan başka, off-road bir ortamda ne kadar iyi olacağınıza inanıyorsunuz? Bu videonun kanıtladığı gibi Model X, asfaltta her zamanki gibi çalışmaya geri dönmek için muhtemelen biraz suya ihtiyaç duyacaktır. Belki de gelecekteki Tesla kamyoneti daha da iyi yapacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − six =