Kapat

Türk Halkı Elektrikli Otomobil İstiyor

En çok isteyen üç ülke arasında yer alıyor

Leaseplan tarafından yapılan bir araştırmada Türk halkının elektrikli otomobile bakışının günden güne değiştiği vurgulanmıştır. Önceleri elektrikli otomobile olan ilgisizlikten dolayı firmalar araç satışında sıkıntı yaşamış ve Türkiye’de çok fazla elektrikli otomobil göremez duruma gelmiştik ancak gelişen teknoloji ile birlikte insanların elektrikli otomobil istekleri artmaya başladı.

Yapılan ankette isteklilerin menzil ve şarj altyapısı ile ilgili tedirgin oldukları görüldü. Bu problemin hızlıca ortadan kalkması ile birlikte Türkiye için elektrikli otomobil satışlarında ciddi artışların meydana geleceği vurgulanmıştır.

16 farklı ülkeden yaklaşık 4,000 kişi tarafından yapılan ankette Türkiye elektrikli otomobili isteyen ilk üç ülke arasında yerini almıştır. Türk katılımcıların yalnızca yüzde 2’si elektrikli araçlar için “negatif” görüş bildirdi. Ayrıca son 3 yılda Türkiye’deki kullanıcıların elektrikli araçlara karşı tutumunun yüzde 75 oranında pozitif değişim gösterdiği öğrenildi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir