Kapat

UAW’ya GM Tarafından Yapılan Teklif Elektrikli Kamyon ve Akü Üretimini İçeriyor

Müzakereler doğru yönde ilerlerse, bu çok büyük bir haber olabilir.

GM ve UAW’nın geçici bir anlaşmaya varamadığı haberlerinin ortasında, ücretler, sağlık hizmetleri vb. Dışında, masada tam olarak ne olduğu hakkında bazı detaylar ortaya çıkmıştır. Kontrat, bu cumartesi gecesi saat 11: 59’da sona erdi.

GM, tesislerinin dördünde dükkanları kalıcı olarak kapatmayı planlıyordu ancak UAW’nin başka fikirleri de var. Kuruluş, yerleri çalışır halde tutmak ve çalışanların çalışmasını sağlamak için ürün yatırımları almayı umuyor. Özel tesisler arasında Detroit-Hamtramck ve Warren Transmission, Lordstown Meclisi (Ohio) ve GM’in Baltimore, Maryland operasyonları yer alıyor.

Bildirildiğine göre, GM’in UAW’ye sunduğu teklifin bir kısmı Hamtramck’ta bir elektrikli kamyonet inşa etmenin yanı sıra Lordstown’da pil hücreleri üretmeyi de içeriyor. Şirketin, katı hal pil araştırma ve geliştirme için kullanmak üzere ABD Enerji Bakanlığı’ndan sadece 2 milyon dolar aldığını unutmayın.

GM CEO’su Mary Barra, yolda 20’den fazla yeni modelle birlikte şirketin elektrikli araçlardaki büyük geleceği hakkında konuşmaya devam ediyor. İlk duyurulara dayanarak, bazıları zaten pazara gelmeliydi. GM, EV’lere ve kendi kendini süren arabalara 8 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. CEO ayrıca elektrikli bir kamyonetin bir olasılık olduğunu da doğruladı.

Otomotiv Haberleri raporlarına göre elektrikli araçlar bugün daha küçük uyum arabalar veya lüks spor arabalar alınarak belirlenir. Ancak, Tesla , Rivian ve Ford yakın gelecekte piyasaya sürülecek bir elektrikli kamyoneti getirecek. GM’nin de bu olayı takip edeceği iddia edildi. Müzakereler doğru yönde ilerlerse özellikle GM’in kendi pil hücrelerini yapmayı planladığı gerçeğini eklerken, resmi bir gerçeklik haline gelebilir.

GM UAW çalışanları şimdi resmen grevde. Şirketin açıklaması, halihazırda 7 milyar dolarlık yatırım, ücret artışı, götürü artış, ikramiye, kar paylaşımı vb. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir