Kapat

Üretim Öncesi Polestar 1 Test Süreci: Video

Bol gücü, anında torku ve mükemmel süspansiyonu Polestar 1’i bir otomobil arabası yapıyor.

Almanya’daki Autobahn ve kırsal yollarda test edilmiş, üretim öncesi Polestar 1 yüksek performanslı plug-in hibridin ilginç bir incelemesi.

Bu özel model (üç yıl içinde sadece 1.500 yapılacak), Polestar markası için bir halo araba ve şimdiye kadar yapılmış en büyük PHEV’lerden biriydi – nispeten büyük bir 34 kWh pil ve toplam 600 hp ve 1000 Nm çıkışa sahip.

Shmee150’nin test sürüşü Polestar 1’in tam güçte dalgalanmalar arasında sakin bir şekilde iletişim kurulmasını sağlayan tamamen elektrikli Saf modda da çok hızlı ve çok yetenekli olduğunu kanıtladı.

BEV’lerin daha iyi ve daha iyi hale gelmesiyle, piyasadaki P1 gibi pek çok hasarı görmeyeceğiz ve Polestar bile P1’den sonra EV’lere odaklanmak istiyor. Bütçe bir kısıtlama olmadığında, bir hibrit güç aktarma organı ile mümkün olanın maksimum olabileceği düşünülebilir.

Polestar 1 özellikleri:

  • 150 km’ye (93 mil) kadar tam elektrikli alan için 34 kWh pil
  • Sistem çıktısı: 600 hp ve 1000 Nm (bir benzinli motor ve Ön tekerlekleri süren Integrated Starter Generator (ISG) ve arka tekerlekleri süren iki elektrikli motor). Elektrikli motorların her biri 80 kW (109 hp), ISG ise 34 kW (46 hp) olarak değerlendirilmiştir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 4 =