Kapat

Vega EVX Sri Lanka’nın İlk Elektrikli Süper Otomobili Olabilir

2015 yılında sunuldu ve 2020 CES fuarında tanıtılacak.

BBC, 2015 yılında bir makale yayınladı. Sri Lanka’nın ilk elektrikli otomobili olma adayı olan Vega EVX özelliklerinden bahsediyordu. Bu araç Vega Innovations tarafından imal edilecekti.

Ancak şirket araç üzerinde bazı değişiklikler yaptı ve 2020 CES fuarında tanıtacağını açıkladı. Yeni bir ad ile kullanıcılara tanıtılacak.

Araç performans özelliklerinde bazı değişiklikler yapıldı. 900 hp yerine Vega EVX 300 kW veya 402 hp bir güç sunacak. Dört tekerden çekişli bir araç olmak üzere iki motoru olacak. Torktan emin değiliz. Her bir motor, şirketin web sitesinde belirttiği gibi 150 kW üretiyorsa, her bir motor için 720 Nm tork mevcut olabilir.

0-100 km/s arası hıza 4 saniyede ulaşacağını şirket vaat etti. Umarız araç bu kez tanıtılır ve seri üretim periyoduna girer.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir