Kapat

Victoria Polisi Operasyonel Filoya Tesla Model X’i Koydu

Victoria Polisi, karayolu devriyesi operasyon filosunda Tesla Model X’i tanıtarak Tesla Sentry Mode’u yeni bir seviyeye taşıyacak.

Bu ay Victoria Police’in Yol Polislik Komutanlığı ( Avustralya ) ilk elektrikli otomobilini operasyon filosuna sundu – Tesla Model X Long Range, Fütüristik göründüğünü kabul etmeliyiz.

Araba, karayolu devriyesi operasyonel görevleri için gereken her şeyle güçlendirildi.

“Victoria Police, neredeyse 100 yıl önce piyasaya sürüldüğü günden bu yana polis araçlarında en büyük gelişme olabileceği konusunda ilk adımları attı ve dünyadaki tüm elektrikli aracı operasyon filosuna sokan ilk yargı alanlarından biri oldu.”

Model X’in bir defalık satın alınması, sıradan polis araçlarına kıyasla oldukça maliyetlidir ancak Victoria Police bunu bir fizibilite çalışması olarak görüyor.

Gelecekte, polis departmanı 3.300 aracın neredeyse hepsinin büyük bir kısmını elektriklendirmeye karar verebilir.“Bir kerelik alım, Victoria Polisi’nin araç üzerinde bir araştırma ve geliştirme projesi yürütmesine izin verdi.

Bu proje Victoria Police’in Tesla mühendisleri, acil durum ekipman üreticileri, departman araç kurulum yüklenicisi ve Victoria Police’in BT ve iletişim teknisyenleri ile ekipman yerleştirme ve polis yazılımını aracın iç sistemine entegre etmesini sağlayacaktır.

Araç tam donanımlı ve işleyen bir Karayolu Devriye aracı olacak ve Yol Polisi Komutanlığı ile istişare edilerek çeşitli bölgeler arasında denenecek “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir