Kapat

Video, Tesla Model 3 vs Jaguar I-Pace vs Audi E-Tron Kıyaslama

Adil bir karşılaştırma mı olacak?

İngiliz web sitesinden Carbuyer’ın bu yeni videosunda bizi ilk etkileyen şey, bundan hoşlanmayan oldukça fazla insandı. Onu izledikten sonra, insanların hoşlanmaması için neyin bu kadar yanlış olduğunu hala merak ediyorduk, özellikle de oldukça eğlenceli ve bilgi dolu olduğu için. Sonuç olarak, bazılarının Model 3’ün çok daha pahalı EV’ler, Jaguar I-Pace ve Audi E-Tron Quattro ile rekabet etmesini sevmediği yönünde.

Fiyatları dikkate alırsanız, Tesla ve diğer otomobiller arasında gerçekten büyük bir sıçrama var. Videoya göre, daha pahalı olan Model 3, İngiltere’de 49.990 £ karşılığında satılıyor. Audi e-Tron Quattro £ 68.020 ile başlar ve £ 78.770 kadar çıkıyor. Jag’ın en düşük fiyatı 60,995 £. En yüksek £ 71,495’tir. 

Bu, eğer sunum yapanlar başından itibaren “anın prim EV’lerini” rekabet etmeye koyduklarını söylememiş olsaydı, bu gerçekten etkili olurdu. Ve bu çok doğru, Model 3’e göre fiyatta açık bir avantaj.

Belki de bu nedenle sunum yapanlar maliyet-fayda analizi ile çok fazla uğraşmamaya ve menzile daha fazla odaklanmaya, ne kadar kolay yaşadıklarına ve hepsinden önemlisi, bu EV’lerin nasıl sürdüğüne odaklanmaya çalışmasının nedeni budur. Bu son tartışma konusu daha önemli gibi görünüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir