Kapat

Viva Las Vegas: Tesla, Sin City’deki İlk V3 Superchargers’ı Piyasaya Sürüyor

Resmi, ilk yepyeni V3 Supercharger istasyonu.

Çok uzun zaman önce Tesla, 250 kW güç sağlayabilecek yeni V3 Supercharger teknolojisini tanıttı. Bu, Model 3 Long Range’e yalnızca 15 dakikada 180 mil aralık ekleyebileceğiniz anlamına gelir.

O zamandan beri, otomobil üreticisi mevcut istasyonlara V3 Superchargers ekledi. Ancak, ilk yepyeni V3 Supercharger istasyonu resmen dün canlı yayınlandı.

Las Vegas Tesla şarj istasyonunda toplam 39 şarj cihazı var. V3 Superchargers’a ek olarak, site araçlarını daha uzun süre şarj etmeyi amaçlayanlar için 15 Seviye 2 Tesla Duvar Konnektörüne sahiptir. Tesla, yeni tesisin, Tesla sahipleri için de gölge sağlayan güneş kanopilerinin kullanımıyla güç sağladığını ve enerjinin yerinde bulunan Powerpack’lerde depolandığını söylüyor.

Yeni V3 Supercharger istasyonu, Caesars Entertainment özelliğinde yer almaktadır. Caesars Entertainment konumu, mülk sahiplerinin 2025 yılına kadar emisyonları % 30 azaltmayı hedeflediğinden dolayı anlamlıdır.

Tesla’ya göre, Las Vegas yeni siteyi açmadan önce ayda ortalama 6.500 Süperşarj seansı gördü. V3 istasyonu, her gün 1.500 Tesla sahibinin şarj edilmesine izin verme yeteneğine sahip olduğundan, bu sayının zaman içinde önemli ölçüde artmasını bekleyebiliriz.

Tesla ayrıca bilgileri eğlenceli bir tweet ile paylaştı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 3 =