Kapat

Volkswagen 2020 Yılında Çinde 300.000 Elektrikli Otomobil Satmayı Hedefliyor

2020 Volkswagen için iddialı bir yıl olacak.

Çin piyasası her üretici firma için bulunmaz bir hint kumaşıdır. Bu piyasada satış rakamlarını artıran firma yılı yüksek kar marjı ile kapatacak. Volkswagen’de 2020 planlarını açıklayan firmalardan biri oldu. Toplamda Çin piyasasında 2020 yılında 300.000 adet elektrikli otomobil satmayı hedefliyor.

Bu hedef 2025 yılında ise 1 milyona ulaşacaktır. Firma tarafından bu rakamlar ile ilgili yapılan açıklama şu şekildedir;

Volkswagen markası Çin’deki e-mobilite piyasasını artırıyor. Gelecek yıl yaklaşık 300.000 elektrikli model zaten müşterilere teslim edilecek. Bu rakam 2025 yılına kadar bir milyona ulaşacak.”

Alman üretici gelecek yıl 10 adet plug-in model (Bataryalı ve plug-in) piyasaya sürmeyi planlıyor :

Volkswagen markası iddialı hedeflere ulaşmak için Çin pazarında ilk ID versiyonu üretilmesine kadar Çin pazarındaki mevcut modellerin 10 elektrikli versiyonunu (plug-in hibridler ve elektrikli araçlar) piyasaya sürecek.. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir