Kapat

Volkswagen Artık Beetle’a Duygusal Bir Veda Ediyor

Eskiler bilir ve gözleri dolar.

2019 yılında son olarak üretilen Volkswagen Beetle artık üretilmeyecek. Alman üretici kısa bir video ile modeline veda etti. The Last Mile olarak adlandırılan videoda bir çocuğun hayatındaki önemli noktalara değinilmiş.

Bu videodaki çocuk aslında Beetle. İlk üretiminden son üretimine kadar nasıl bir yol haritası izlediği açıklanmaya çalışılmış. Beetle hayatımızda bir kaç kere değişikliğe uğradı. İlk olarak 1998 yılında New Beetle adında bir değişiklik geçirdi ve 2003 yılına kadar sahada kaldı.

Sonrasında ise 2011 yılında yeniden banta alınan araç 2019 yılına kadar üretildi. Beetle’ın hayatına son veren hamlelerden biri ise elektrikli sektörün artık hayatımıza girmesi oldu.

Firmanın asıl amacı gelecekte üreteceği ID adı altındaki elektrikli otomobillerini bu içten yanmalı araçlara yönelik üretmek. Kısa videonun sonunda Volkswagen’in elektrikli geleceğini temsil eden ID modellerine de bir selam gönderilmiş. Volkswagen Group Amerika’nın CEO’su Scott Keogh, Beetle’ın üretimi durdurulduğunda “Veda zamanı geldi ancak markamızın gelişiminde oynadığı rolüyle Beetle’ı asla unutmayacağız.” demişti.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir