Kapat

Volkswagen, Elektrikli Otomobil Dönemi Başlatacak Yeni Logosunu Açıkladı

“Yeni Volkswagen” ile tanışın.

Yaklaşan ID Buzz herhangi bir gösterge ise, Volkswagen geleceğini şekillendirmek için geçmişi yönlendiriyor. Aynısı, markanın “yeni” logosu için de söylenebilir. Bu hafta Frankfurt Otomobil Fuarı’nın önünde VW, güncellenmiş iki boyutlu logosunu piyasaya sürdü ve ilk olarak 2000’de tanıtılan üç boyutlu tasarım artık mavi şerit oldu.

Marka Yönetim Kurulu Üyesi Jürgen Stackmann,

“Yeni marka tasarımı, Volkswagen için yeni dönemin başlangıcını işaret ediyor” diyor. “Yeni içerik formüle ederek ve yeni ürünlerle marka, herkes için tarafsız bir emisyon dengesiyle geleceğe doğru temel bir dönüşüm geçiriyor. Şimdi markamızın dış dünyaya karşı yeni tutumunu görünür kılmak için doğru zaman.”

Bu yeni logo zarif ama benzersiz. Bu görünüm sadece daha düz bir cephe için selefinin 3B stilini yansıtmakla kalmıyor aynı zamanda ikonik yuvarlak çizginin ilk asimetrik yinelemesi. “VW” içindeki “W”, dış çembere ilk defa temas etmiyor. Logonun karmaşıklığındaki düşüşle şirket, bu yeni logonun “son derece esnek bir şekilde kullanılabileceğini” söylüyor.

Güncellenen logo, ID.3 elektrikli hatchback’in kaputunda resmen yayınlandı. Ve gelecekte, belirli modellerde aydınlatılacak. İkonik Bug’ın ideolojik halefi olan ID.3, 342 mil (550 kilometre) menzile sahip ve üretim Kasım ayında başlamasından kısa bir süre sonra Avrupa’da satışa sunulacak. Zaten 30.000’den fazla EV örneği zaten sipariş edildi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir