Kapat

Volkswagen GTX ID Elektrikli Otomobilini Piyasaya Sunacak

Daha fazla performans odaklı elektrikli arabaları herkes bekliyor olacak.

Elektrikli araçlar sektöründe ID modeli ile kullanıcılar karşısına çıkan Volkswagen yeni üretim araçlarında performans odaklı olma kararı aldı. Autocar’a göre VW, yeni GTX modellerinde daha fazla performans bulacak.

Volkswagen genel olarak GTI, GTD ve GTE adlarını içten yanmalı ve hibrit araçlarında kullanıyor. GTX takma adı ise ID sürümlerinin uzantısı olacak ve elektrikli olarak nitelendirilecek.

GTX’deki X’in AWD’yi gösterdiği, bu değişkenlerin en az bir tane daha motor ekleneceği ve bu da onları daha hızlı yapmaları gerektiği anlamına geliyor. Yine de GTX modellerinde pil kapasitesinin arttırılıp arttırılmayacağına dair bir haber henüz bulunmuyor.

Autocar’a göre ilk araçlar 5 Ekim itibari ile ARGE tesislerinde geliştirilmeye başlandı ancak henüz bununla ilgili firma tarafından yapılan bir açıklama mevcut değil.

2021 yılı itibari ile tanıtılması muhtemel olan bu ekstra motorlu GTX, Tesla’ya rakip olacak gibi görünüyor. Her firmanın zaten tek rakibi şu anda Tesla olarak görünüyor. İlk etapta üreticiler şehir içi kullanımına odaklı elektrikli otomobil üretip daha sonra Tesla’ya rakip olabilmek için performans modellerini geliştiriyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 2 =