Kapat

Volkswagen ID.3 ‘Büyük Yazılım Sorunlarıyla’ Karşılaştı

Söylentilere göre eski yazılıma dönüldü, yeni yazılım hatalardan sonra yüklenecek.

Almanya’dan gelen haberler endişe verici durumda. “kitlesel yazılım sorunları” adı altında yeni ID.3 aracında bazı problemlerin olduğu basına sızdı. Hatta devasa boyutlarda bir yazılım probleminden bahsediliyor.

Sorunun ana kaynağının ne olduğu henüz Volkswagen bulunamadı ancak yazılımsal olduğu düşünülüyor. Firma üretilen ID.3 araçlarında eski yazılımları kullanacak. Yeni segment araçlarda ise yazılım sorunlarını bitirdiği zaman güncelleme yapacak.

Resmi olmayan kaynaklar, ilk otomobil grubunun özel olarak kiralanan otoparklarda saklandığını söylüyor. Alman üreticinin yazılımı 2020 Baharında 10.000 adet ID.3’e yüklemesi bekleniyor.

Bu yeni yazılımın başarılı olmasından sonra 2.adım olarak 20.000 adet üçüncü adım olarak 30.000 adet aracın güncellemesi yapılacak. Söylentileri birleştirerek, kablosuz güncellemenin henüz hazır olmayan yazılımın bir parçası olduğunu anlıyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × three =