Kapat

Volkswagen ID.3 için Ön Seri Parça Üretimi

Tahrik üniteleri ve batarya sistemleri gibi çekirdek bileşenlerin şirket içi üretiminin başlatılması ciddi niyetlerin kanıtıdır.

Volkswagen Grubu Bileşenleri, bir kısmı Volkswagen Grubu, yaklaşan için temel bileşenleri ve parçaları hakkında ilginç bir sunum yayınladı ID.3 içi parçalar üretilmeye başladı.

Şirket, önceden seri MEB platform parçalarının üretiminin, ID.3 ve türevlerinin üretileceği Almanya’daki Zwickau’daki Volkswagen tesisine tedarik edileceği çok sayıda yerde başladığını söylüyor.

Elektrikli tahrik üniteleri Kassel tesisinde üretilmektedir. Kassel’de çok uzak olmayan bir yılda 500.000 adede kadar tahrik ünitesi üretilirken, Tianjin’deki bir başka tesis de 2023’ten itibaren yılda toplam 1.4 milyon yani 900.000 ek tedarik edecek .

“Kassel’deki Grup Bileşenleri tesisi, ID için elektrikli sürücüler ve platform parçaları tedarik ediyor. 3. Kassel’in 16 yıl önce üretime başlamasından bu yana bilinen çift debriyaj dişli kutusuna (DSG) ek olarak, tesis esas olarak modüler elektrikli tahrik matrisi (MEB) için elektrikli tahrikler üretmek Elektrikli tahrikin tüm parçaları, Salzgitter, Poznan ve Hannover’daki bileşen tesislerinin parçaları dahil olmak üzere Kassel tesisinde bir araya getirilir.

Kassel, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki tüm MEB araçları için elektrikli tahrikler üretiyor. Ön seri sürücülerin üretimi çoktan başladı; Gelecekte, her yıl fabrikadan 500.000 birim ayrılacak. Kassel, elektrikli tahrikin Çin pazarına paralel olarak üretildiği Tianjin’deki Çin fabrikası ile yakın çalışıyor. Birlikte, iki tesis 2023’ten itibaren her yıl 1.4 milyona kadar elektrikli sürücü üretecek. Bu, Volkswagen Grubu Bileşenlerinin gelecekteki en büyük elektrikli araç sürücüsü üreticilerinden biri olacağı anlamına gelir.

Elektrikli sürücüye ek olarak, ID.3 için yük taşıyıcı komponentler ve gövde parçaları da Kassel’de üretilir: akü kutusu için son derece dayanıklı çerçevenin parçaları, damper bağlantıları, traversler ve tünel. Kassel’in platform parçaları daha sonra montaj için araç gövdesini tamamlamak üzere Zwickau tesisine teslim edilir. “

Volkswagen ID ROOMZZ - MEB platformu
Tesla Model 3

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 4 =