Kapat

Volkswagen ID.3 Üretimi Kasım Ayında Başlayacak

Bundan iki ay sonra VW, Avrupa’daki en büyük EV fabrikası olma potansiyeline sahip olan Zwickau’da MEB merkezli elektrikli arabalar üretmeye başlayacak.

Volkswagen, ID.3’ün seri üretiminin Kasım ayında Almanya’daki Zwickau tesisinde programa başlayacağını resmen doğruladı.

Şirket şu ana kadar 400 adet ön seri prototipi tamamladı ve Zwickau tesisinin yıllık % 100 ICE üretiminden yıllık 300.000 otomobil zirvesinde, yıllık 330.000 otomobil zirvesinde % 100 elektrik üretimine büyük dönüşümüyle meşguldü.

Alman üretici, Avrupa’nın en büyük ve en verimli elektrikli otomobil fabrikası olacağının altını çiziyor – bu da Zwickau’nun dönüşümü için 1.2 milyar Euro (1.33 milyar dolar) maliyetinde olacak.

E-Mobility’den sorumlu Volkswagen marka Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Ulbrich şunları söyledi:

“ID üretim başlangıcı. 3 Kasım’da Volkswagen için tamamen yeni bir dönem başlayacak – ilk Beetle veya ilk Golf ile karşılaştırılabilir. Dönüşüm çalışmamız tamamen planlamak için ilerliyor. İlk 400 ön seri ID tamamlandı. Avrupa genelinde zaten 3 araç deneme yolunda. ID.3 ile Zwickau, gerçek bir e-mobilite öncüsü olacak ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 2 =