Kapat

Volkswagen ID. Crozz Seri Üretimi 2020 Yılında Başlayacak

Aracın 2020 yılındaki ismi ID.4 olabilir.

Volkswagen 2014 yılında elektrikli sektöre adım atmıştı. İlk aracı olan e-Golf’ün 250.000’inci teslimatını kısa süre önce gerçekleştirdi. Aynı yılda firma bir plug-in hibrit model olan Golf GTE’yi de piyasaya sürdü ancak e-Golf kadar satılmadı. Yaklaşık olarak 5’te 1’i kadar satış gerçekleştirdi.

Volkswagen son yıllarda ise 2020li yıllarda adından bahsettirmek için ID serisine hız verdi. ID.3 ile tanıtılan elektrikli MEB platformu ID Crozz ile devam edecek. 2020 yılında seri üretim kararı verilen ID Crozz’un ismi aynı zamanda ID.4 olabilir.

SUV özelliği taşıyan bu araç hem 2020 yılında tanıtılacak hemde seri üretime geçecek. ID.3 ile birlikte satış rekorları kırması bekleniyor.

Volkswagen’in hedefleri arasında da 2023’e kadar 1 milyon adet elektrikli otomobil satmış olmak gibi bir hedef yer alıyor. Ayrıca firma elektrikli araçlar için toplamda 11 milyar euro gibi bir yatırım yapmayı planlıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir