Kapat

Volkswagen ID R, Goodwood Hill Rekorunu 39.9 Saniyeye İndirdi

Yeni mutlak parça kaydı bir elektrikli araca ait: 39.9 saniye, Volkswagen ID R’de Romain Dumas tarafından kırıldı.

6 Temmuz’da, Romain Dumas, 2019 Goodwood Festival Speed’teki Volkswagen ID R’deki başka bir koşuyu kullandı  ve tüm zamanların rekorunu 39.9 saniyeye çıkardı ( uygulama çalışmasında 41.18 saniyeye kıyasla ).

Her iki zaman da 1999’da Nick Heidfeld’in McLaren MP4 / 13 kullandığı 41.60 saniyelik zamanı geçti. 20 yıl önce hiç kimsenin bir elektrikli otomobilin bir F1’den daha hızlı olabileceğini hayal edemeyeceğinden eminiz.

Goodwood’da sürülen Volkswagen ID R, parça uzunluğu sadece 1,16 mil olduğundan, daha küçük bir bataryaya sahip olan ID R’nin özel bir versiyonudur.

Bu, bir prodüksiyon öncesi Volkswagen ID.3 de dahil olmak üzere diğer ID otomobillerini de sunan Volkswagen için büyük bir başarı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir