Kapat

Volkswagen ID R, Özel Sprint Sürümüyle Goodwood’a Geri Dönüyor

Daha küçük ve daha hafif bir pil takımıyla, kısa bir yolda daha hızlı olacak.

Volkswagen, 2018’den 43.86 saniyelik rekor EV süresini savunmak için R ID’nin Goodwood Hız Festivali’ne (4 – 7 Temmuz) geri döndüğünü duyurdu.

Bir yıl önce Alman üretici çok daha uzun ve daha zorlu Pikes Peak tepe tırmanışıyla aynı teknik konfigürasyonu kullanmış olsa da, bu yıl Volkswagen ID R’nin özel bir sprint versiyonunu geliştirdi .

Sadece 1.86 kilometrelik rota için daha küçük ve daha hafif, yüksek güçlü pil paketi ile donatılmış olacak, bu da yalnızca kaydı iyileştirmek değil, parça için tüm zamanların rekorunu kırmak için umut verecek (41.6 McLaren MP4’te Nick Heidfeld / 13 1999’da Formula 1 arabası).

Teknik Geliştirme sorumluluğu ile Volkswagen Passenger Cars markasının Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Frank Welsch şunları söyledi:

“Elektrikli aktarma organları, üretim araçlarında yeni bir çığır açıyor. Volkswagen, ID ile bu gelişmeye önemli bir katkıda bulunuyor. Goodwood Festival of Speed, otomobilin geçmişi, bugünü ve geleceği arasında büyüleyici bir köprüdür. Bu nedenle Volkswagen’in elektrik teknolojisinin performansını göstermek için mükemmel bir sahne. ”

Volkswagen Motorsport Direktörü Sven Smeets ekliyor:

“Geçen yıl, Pikes Zirvesi’nde rekor kıran yarıştan sadece üç hafta sonra Goodwood’da sıraya girdik ve tepeye tırmanırken yaptığımız teknik konfigürasyonu kullandık. Bu yıl, özellikle Goodwood için hazırlanmış bir kimlik belgesi hazırlayacağız. ”

Volkswagen Motorsport Teknik Direktörü François-Xavier Demaison şunları söyledi:

“ID.R’nin başka bir evrim aşaması geliştirdik – daha küçük piller içeren, sprint versiyonu, ağırlığı daha da azaltmak için. Ayrıca kısa mesafeler için çok daha agresif bir enerji yönetimi stratejisi seçtik. Goodwood’daki sprint için çok kısa bir sürede çok yüksek verime ihtiyacınız var. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir