Kapat

Volkswagen ID.R Tianmen Dağı’ndaki İlk Resmi Rekoru Kırdı

Volkswagen ID.R, Tianmen Shan Big Gate Yolu’nu 8 dakikadan daha az bir sürede fethetti.

Romain Dumas, Çin’deki “Cennetin Kapısı” na 7: 38.585’e ulaşarak, tamamen elektrikli Volkswagen ID.R ile muhteşem bir rekor kırdı.

Bu, 10.906 km (6.778 mil) uzunluğundaki Tianmen Shan Büyük Kapısı Yolu’ndaki ilk resmi testtir . En yavaş köşedeki hız 25 km / s (15,5 mph) ile en uzun düzde 230 km / s (143 mph) arasında değişmiştir.

“Limitte olağanüstü görüntüler, muhteşem görüntüler ve Tianmen Dağı’ndaki ilk kayıt ile: Volkswagen, Çin’de ID.R ile büyük bir kilometre taşına ulaştı – bu da kelimenin tam anlamıyla elektromobiliteyi yeni seviyelere çekmeye yardımcı oldu. Romain Dumas (F) Tianmen Dağı yolunda 7: 38.585 dakika içinde 99 dar köşe – her zamankinden daha hızlı IDR, şu anda Pikes Peak (ABD) ve Goodwood Hız Festivali’nde (GB) rekor tutuyor; Nürburgring-Nordschleife (D) ve şimdi Çin’deki Tianmen Dağı’nın yükselişinin en hızlı zamanı… Araba, ilk ID olan Volkswagen’den yeni ve tamamen elektrikli araçlar için motor sporları elçisi. ID.3 – dünya prömiyerini 10 Eylül’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) yapacak. “

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »