Kapat

Volkswagen ID.R Tianmen Dağı’ndaki İlk Resmi Rekoru Kırdı

Volkswagen ID.R, Tianmen Shan Big Gate Yolu’nu 8 dakikadan daha az bir sürede fethetti.

Romain Dumas, Çin’deki “Cennetin Kapısı” na 7: 38.585’e ulaşarak, tamamen elektrikli Volkswagen ID.R ile muhteşem bir rekor kırdı.

Bu, 10.906 km (6.778 mil) uzunluğundaki Tianmen Shan Büyük Kapısı Yolu’ndaki ilk resmi testtir . En yavaş köşedeki hız 25 km / s (15,5 mph) ile en uzun düzde 230 km / s (143 mph) arasında değişmiştir.

“Limitte olağanüstü görüntüler, muhteşem görüntüler ve Tianmen Dağı’ndaki ilk kayıt ile: Volkswagen, Çin’de ID.R ile büyük bir kilometre taşına ulaştı – bu da kelimenin tam anlamıyla elektromobiliteyi yeni seviyelere çekmeye yardımcı oldu. Romain Dumas (F) Tianmen Dağı yolunda 7: 38.585 dakika içinde 99 dar köşe – her zamankinden daha hızlı IDR, şu anda Pikes Peak (ABD) ve Goodwood Hız Festivali’nde (GB) rekor tutuyor; Nürburgring-Nordschleife (D) ve şimdi Çin’deki Tianmen Dağı’nın yükselişinin en hızlı zamanı… Araba, ilk ID olan Volkswagen’den yeni ve tamamen elektrikli araçlar için motor sporları elçisi. ID.3 – dünya prömiyerini 10 Eylül’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) yapacak. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir