Kapat

Volkswagen Satış Hedefini Artırdı: 2025 Yılına Kadar 1.5 Milyon Elektrikli Otomobil Satacak

Volkswagen, beklenenden iki yıl önce 1.5 milyon MEB tabanlı bataryalı otomobile ulaşmayı bekliyor./div>

Volkswagen yaklaşmakta olan elektrikli araç devriminde satış rakamlarını yeniden güncelledi. Firma iddialı bir hedef koydu ve 2025 yılına kadar toplamda 1.5 milyon adet bataryalı otomobil satmayı hedefledi. Firma 2023 yılında 1 milyon 2025 yılında 1.5 milyon hedefine odaklandı.

Firmanın konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekildedir;

“Volkswagen’in elektrik saldırısı planlandığı gibi hız kazandı.” “Önümüzdeki birkaç yıl içinde Volkswagen, e-mobilitede dünya pazar lideri olmayı hedefliyor ve 2024’e kadar Volkswagen markasında 11 milyar € dahil olmak üzere bu çabalara 33 milyar € yatırım yapıyor. Son planlarda stratejik hedefinin öngörülenden iki yıl önce 2023’ün sonuna ulaşması bekleniyor. Volkswagen markası, 2025 yılında 1,5 milyon elektrikli otomobil üretilmesini bekliyor. “

Volkswagen ID.3 ayrıca 37.000 adet sipariş aldı ve bu rakamı üretim öncesinde daha da artırmayı planlıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir