Kapat

Volkswagen WeShare Resmen Berlin’de Başladı

1.500 e-Golf ve 500 e-up! ”ın yanı sıra, 2020 sonunda Berlin’de sunulacak yeni bir ID.3.

Volkswagen, tamamen yeni ve tamamen elektrikli WeShare araç paylaşım sistemini Berlin’de bir e-Golf filosuyla başlattı .

“Serbest yüzer” sistem kademeli olarak 1.520 e-Golf’e çıkacak, 2020’de 500 e-up takip edecek ! 2020 ortasından itibaren açıklanmamış bir Volkswagen ID.3 serisi bu paylaşıma katılacak.

Kullanım dakikası başına fiyat 0,19 ABD Doları olup, üç kategoride ortalama Eylül ayından 0,29 ABD Dolarına çıkacak.

“Başlangıçta, WeShare hizmet alanı yaklaşık 150 km kapsayacak 2 -.. Şehir merkezinde ve şehir içi tren halka çizgisinin ötesine Daha sonra alan filonun genişletilmesi doğrultusunda uzatılacak sistemin başlatılması üzerine, Müşteriler, dakikada 19 sentlik cazip bir tariften faydalanabilirler. Kayıt ve havaalanı ücretlerinden feragat edilecek, eylül ayından itibaren, üç kategorideki tarifeler dakikada 29 cent ortalama bir fiyatla teklif edilecek.

Müşterilerin en az bir yaşında ehliyet almış ve Almanya’da bir adreste kayıtlı olmak için en az 21 yaşında bir akıllı telefona ve kredi kartına sahip olmaları gerekecek. “

Yolda çok sayıda elektrikli otomobil, özellikle de gelecek olan ID.3’e sahip olan Volkswagen, BEV’lerini tanıtabilecek ve ücretli test sürüşlerine yakın bir şey sunabilecek.

Özel bir şarj istasyonu bulunmadığından, WeShare ekibi düşük ücretli araçlara sahip olacak ve bunları şarj edecek. Daha sonraki bir aşamada, müşterilerin halka açık şarj istasyonlarında yer almaya teşvik edilmeleri sağlanacaktır.

“Sistemin başlatılmasının ardından WeShare araçları, pil seviyesi düşükken WeShare servis çalışanları tarafından toplanacak ve ücretlendirilecek. Daha sonraki operasyonlarda, kullanıcılar araçları kendileri şarj etmek için teşvik alacaklar.”

Gelecek yıl Volkswagen iki şehir daha eklemek istiyor:

  • Prag, Çek Cumhuriyeti, Škoda ile birlikte
  • Hamburg, Almanya

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir