Kapat

Volkswagen’den Tesla’ya Göz Dağı

Model 3, Alman üretici tarafından hedef olarak gösterildi

Tesla bildiğiniz gibi sektörde lider konumda ve Volkswagen‘de bu lider konuma göndermede bulundu. Yakın zamanda ID.3 elektrikli modeli ile piyasaya çıkmaya hazırlanan firmanın hedefinde Tesla Model 3 vardı.

İsviçre’de Yılın Otomobili ödülünü alan Tesla Model 3 aynı zamanda “İsviçrelilerin favori otomobili” ve “İsviçre’nin en temiz otomobili” ödüllerini de aldı.

Volkswagen bu ödüle bir gönderme yaparak rekabete davet etti. Ödülü almasından dolayı kutladı ve seneye görüşürüz ifadelerini kullandı. Tam olarak yazılan bildiri şu şekilde;

“Sevgili Tesla Model 3, seni galibiyetinden dolayı kutluyorum. Fakat önümüzdeki yıl rekabet çok daha güçlü olacak. Gelecek yıl görüşürüz! ID.3’ten sevgiler.”

Tesla’nın bu rakibi ciddiye alması gerekir. Özellikle Avrupa pazarında Volkswagen çok satış gerçekleştirebilir. 500 km‘ye kadar menzil sağlayan ID.3, aynı zamanda 30 bin euro fiyat etiketi ile dikkatleri üzerine çekti.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir