Kapat

Volkswagen’in ‘Ucuz’ EV’si 2023’e Kadar Gelmiyor

Yine başka bir Volkswagen EV gecikmesi ve uzun zaman alacak.

Volkswagen, EV’lere olan bağlılığını sürdürmeye devam ederken daha ucuz EV önerisi için beklemeye başladı.

Şirket, başlangıç ​​fiyatı 18.000 sterlin (~ 22.000 USD) olan bir “halk arabası” olarak adlandırılan, giriş seviyesi ucuz bir EV üretmekten bahsetti. Ancak, şirket başkanı Herbert Diess, bu planın yürürlüğe girmesinden bir süre önce olacağını bir kez daha açıkça belirtti.

Görünüşe göre şirketin muazzam büyüklüğüne ve bol miktarda kaynağa rağmen, VW hala çok çeşitli seçeneklerle nasıl uygun maliyetli bir EV yapılacağını çözmedi. Bununla birlikte, bu çok şaşırtıcı bir şey değil, çünkü küresel elektrikli araç lideri – Tesla  – birkaç yıldır EV’leri yapıyor ve hala tutarlı bir karı kanıtlayamadı.

Şimdi Tesla nihayet daha uygun fiyatlı, kitlesel pazarlı bir elektrikli otomobille piyasaya çıktı – Model 3 – birincisi, daha yüksek satış hacmi nedeniyle kârın daha fazla olacağını düşünürdü. Ne yazık ki, bu hala böyle değil.

Sonunda VW, Polo’yla karşılaştırılabilecek boyutta piyasaya uygun fiyatlı, uzun menzilli bir EV getirecek (yukarıda resimde görülüyor) ID 1 veya ID 2’yi oluşturacak ve otomobil üreticisinin yeni MEB mimarisi üzerine üretilecektir. Ancak daha sonra değil, piyasaya sürmek yerine ve potansiyel olarak para kaybetmek yerine şirket 2023 yılına kadar beklemek, arabayı kar edebilmek için üretebileceğini ve satacağını düşünüyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir