Kapat

Volvo Amerika’da Batarya Fabrikası Kuracak

Bu fabrikada üretilecek bataryalar ile tam elektrikli XC90’ın batarya ihtiyacı karşılanacak.

Volvo, alınan bilgilere göre Güney Carolina’daki Ridgeville eyaletinde 600 milyon dolarlık bir yatırım ile batarya üretim tesisi kuracak. Hibrit araçları ile daha çok öne çıkan Volvo, artık tam elektrikli otomobil üretme yolunda ilerliyor. Bu yüzden batarya ihtiyacının karşılanması için akü üretim tesisini kurmak zorunlu hale geldi.

2021 yılının sonuna kadar piyasada etkin olmak için bu fabrikanın inşaatının tamamlanması gerekiyor. 2022 yılında da yeni tam elektrikli otomobillerin üretilmesi gerekiyor.

Volvo XC90 modeli, Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi platformuna (SPA2)  dayanacak ve toplamda 1000 adet iş kalemi ortaya çıkacak. Volvo XC90 hali hazırda hibrit olarak satılıyor ve 29 km kadar bir elektrikli menzile sahip.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir