Kapat

Volvo Polestar Exec Tesla’nın Verimlilik Açısından İleride Olduğunu Söyledi

Bu hiç şaşırtıcı değil ve umarım rekabet altında ateş yakar.

Yeni otomobillerin yanı sıra eski otomobil üreticileri de zorlayıcı EV’ler üretmek için iki seçeneğe sahipler. 1: Tesla‘nın doğru ve yanlış ne yaptığını anlayın, sonra buna göre ayarlayın. 2: Daha kısa menzil, düşük verim, vb.

Tamam, belki üçüncü seçenek. 3: Genel olarak çok daha iyi olan bazı yeni, yenilikçi teknolojilerle ortaya çıkabilirlerdi ancak bunu Porsche Taycan‘ın dışında henüz göremedik. Porsche, bazı seviyelerde çıtayı tartışmalı bir şekilde artırdı ancak yine de Tesla’nın hala EV lideri olmaya devam etmesinin bazı yolları var (yani menzil ve verimlilik , fiyat, şarj altyapısı).

Tesla birçok yönden mükemmel olmaktan uzak olsa da, Volvo gibi bir şirketin Silikon Vadisi otomobil üreticisinin güçlü yanlarının farkına vardığını, dışa itiraf etmeye istekli olduğunu ve ardından da bunu izlemeye yönelik planlar yaptığını takdir ediyoruz .

Electrek’ten yayınlanan son bir raporda, Polestar İngiltere’deki geliştirme direktörü Ian Collins, Norveç’teki bir konferansta Tesla’dan bahsettiğini belirtti. Elbette, Volvo / Polestar’ın Tesla’yı ilk kez Silisyum Vadisi otomobil üreticisine getirdiği ve lanse ettiği ilk şey bu değil. Unutmayın, Polestar 1’in ardından, şirket özellikle Polestar 2’deki Tesla Model 3 rakibi ile konuştu.

Polestar yöneticisinin sözlerine bakacak olursak;

“Tesla, özellikle enerji verimliliği konusunda kendi teknolojisini geliştirmede aktif olmuştur. Orada herkesin önündeler. “

“Tesla’yı geri almak için daha çok çalışmaya devam etmemiz gereken bir alan”

Collins eklemeye devam ediyor:

“Bir rakip olarak onlara saygı duyuyoruz. Tasarım, müşterilere sunduğumuz ve teknolojik gelişmeler için rekabet edeceğiz. Teknolojik gelişmelerle sadece yürüyen aksamı değil, aynı zamanda arabanın diğer kısımlarını da düşünüyoruz. ”

Yine de, Tesla’ya çok fazla kredi vermemeye dikkat etmeli. Amerikan EV otomobil üreticisi ile ilgili hiçbir olumsuzluk paylaşmasa da, şu sonuca varıyor:

“Tesla’da ürünümüzde değindiğimiz bazı zayıflıkları işaret edebilirdim. Ama yapmayacağım. ”

Her halükarda, eğer Volvo / Polestar gibi şirketler böyle şeyler gerçekleştiriyorlarsa, bu bir bütün olarak EV endüstrisi için büyük bir artı. Otomobil üreticilerinin Tesla’nın başarılarını görmeleri ve onlara uymaları avantajlı olduğu kadar şirketin eksikliklerini gerçekleştirmeleri ve yaklaşan EV ürün portföylerinde bunları ele almaları tartışmasız daha da önemli.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir