Kapat

Volvo Tüm Otomobillerinin Plug-in Hibrit Elektrikli Otomobil Olacağını Söyledi

Tamamen elektrikli Volvo XC40 Recharge P8 ile birlikte kalan 8 model Plug-in Hibrit olacak.

Volvo, XC40 ile başlayan elektrikli otomobil faaliyetlerine kalan 8 araçla devam edecek. Tekrar doldurulabilir özelliğini tüm otomobillerine entegre edecek. Firmanın bu konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekildedir;

“Serideki her Volvo, XC40 küçük SUV modelinden 60 serisi otomobillere ve aynı zamanda XC90 büyük SUV’una kadar bir Şarj seçeneği içerecek. Volvo Cars, her modelin bir eklenti varyantını sunan tek otomobil üreticisi olacak”

Önemli bir nokta ise firmanın modellerine verdiği harfler ile bataryalı mı yoksa plug-in hibrit mi olduğunun ayırt edilmesidir.

  • Bataryalı elektrikli otomobiller: Recharge P# kodu ile
  • Plug-in Hibritler: Recharge T# kodu ile
  • Hibrit elektrikliler: B# kodu

ile kullanıcılara sunulacak. Bu kodlara göre satın alma yapabilirsiniz.

Örnek olarak Volvo XC40 Recarge P8 modeli size bataryalı ve yeniden şarj edilebilir seçeneğine sahip olacağını bildiriyor. XC40 Recharge T5 ise plug-in hibrit bir otomobil olduğunu gösteriyor. T aynı zamanda “Twin Engine” yani çift motor anlamına gelmektedir.

Yeni numaralandırma ve elektrifikasyon faaliyetlerinin geçişi biraz zaman alacaktır aynı zamanda firmanın içten yanmalı araç şanzımanından elektrikli araç şanzımanına geçişi de süreç içerisinde gerçekleşecektir. Konular ile ilgili Volvo tarafından aşağıdaki şekilde açıklama yapılmıştır;

“Recharge otomobillerine olan talebin beklenen büyümesini karşılamak için Volvo Cars, elektrikli otomobillerin üretim kapasitesini üçe katlayacak ve gelecek yıldan itibaren radikal olarak kısa teslimat süreleri için potansiyel sunacaktır.”

“2020 yılının başlarından itibaren Volvo Cars web sitesine giren müşterilere ilk olarak bir Volvo Recharge otomobilini isteyip istemedikleri sorulacak. Elektrikli sürüşü daha fazla teşvik etmek için her Volvo Recharge plug-in hibrit modeli bir yıl boyunca ücretsiz olarak şarj seçeneği ile kullanabilecekler. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir