Kapat

VW: Elektrikli Otomobiller için Devrilme Noktası Benzinli Otomobillerde Fiyat Paritesidir

200 mil BEV’yi ICE ile aynı fiyata sunan ilk üreticiler büyük ölçüde kazanacak.

Elektrikli arabalar genellikle daha geniş evlat edinmenin önündeki en büyük engellerden biri olan içten yanmalı meslektaşlardan daha pahalıdır.

İşletme maliyetleri, özellikle yakıt maliyetlerine kıyasla elektrik maliyetleri, genellikle birkaç kat daha düşük olduğundan ve sürüş deneyimi daha keyifli olduğundan (kolay, güçlü hızlanma ile sessiz) ICE’nin sona ermesinin zamanı geldi.

Satış noktası, makul menzilli ve ICE otomobilleri olan ana akım BEV’nin fiyat paritesi olacak. ICE için dönüşü olmayan bir nokta olacak.

Kuzey Amerika’daki markanın stratejisinden sorumlu olan Volkswagen Group’un kıdemli başkan yardımcısı Reinhard Fischer’e göre, satış noktasına göründüğünden daha yakın olabiliriz. İşte Otomotiv Haberleri ile yaptığı konuşmada söyledikleri:

“İlk devrilme noktasının yakın olduğuna ve satış bırakma noktasının fiyat eşitliği olacağına kesinlikle inanıyoruz” diyerek yeni tüketicileri sadece ilk uygulayıcılara değil, BEV’lere çekecek.

“Bir kere yeni bir şey korkusundan kurtulduktan sonra, EV sizin için daha iyi bir seçim” dedi.

Fischer, “Bunun çok ikna edici olacağını düşünmüyorum” dedi. Temel bir merak var. Herkes son halini görüyor.

“Kağıda kurşun kalem koyduğunuzda, tam elektrikli bir araca sahip olmak, bir gazlı aracın çalıştırmam için bana maliyeti olan miktarın yaklaşık yarısı kadardır.”

Pekala, zaten piyasada ne kadar uzun menzilli, daha çekici tüm elektrikli modellerin dalgalanma olduğunu, genellikle üretim kapasitesini aştığını görüyoruz.

Müşteriler, işletme maliyetleri daha düşük olduğu için, daha yüksek net fiyatlarla bile BEV’lere yöneliyorlar, bu nedenle toplam sahip olma maliyeti zaten cazip hale geliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir