Kapat

VW ID.3 Elektrikli Araba, 550 Km’ye Kadar Menzile Sahip

Alman otomobil üreticisi için yeni bir bölüm başlıyor.

Volkswagen, resmen 1938’de tanıtılan orijinal Beetle’in piyasaya sürülmesiyle otomotiv endüstrisinde devrim yarattı. Alman şirketi, ideolojik halefi olarak ilk seri üretim yapan tamamen elektrikli araç olan ID.3 ile tarihi tekrar etmeyi hedefliyor. Volkswagen için yeni bir “çevre dostu mobilite” dönemi başlattı.

Gelecekte üretilecek modüler MEB platformuna dayanan birçok EV’den ilki olan ID.3, pil seçeneğine bağlı olarak, 550 kilometreye kadar (342 mil) özerk menzilli geleneksel beş kapılı hatchback şeklini alıyor. Sıfır emisyonlu aracın üretimi bu yıl kasım ayında başlıyor ve Volkswagen gururla 30.000’den fazla örnek sipariş edildiğini duyuruyor. Maalesef, bu model ABD için geçerli değil ancak daha sonra başlayacak. Galeride resimde ID.3 1 ST  lansmanı baskısı mevcut.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir