Kapat

VW ID.3 Wagon Elektrikli SUV’lara Güzel Bir Alternatif Olacak

Station Wagon’un gelmesi lazım.

Elektrikli araçlar pazarında binek otomobil ve SUV özelliği taşıyanlar olarak otomobiller 2 sınıfa ayrıldı. Ancak SW tipini henüz göremedik. SW tipi şu ana kadar sadece plug-in hibrit modellerinde kullanıldı.

VW firması da ID modellerinde SUV ve binek tarz kullanan bir firma oldu. Aslında, elektrikli SUV’lar bugünlerde düzinelerce mevcut. Mercedes’in EQC’si var, Jaguar ise ödüllü I-Pace’ı. Amerika’nın en çok satan elektrikli araç üreticisi Tesla,  Model Y’ye sahip. Ford bile Mustang Mach E ile bu segmente girdi.

Aslında VW tarafından beklenen ID.3 modelinin SW kasası. Müşterilerin artık bir SW kasa görmeye ihtiyacı var. Kleber Silva daha önce yayınladığı konsept görüntü ile yukarıda söylediklerimize hitap ediyor. Müşterilerin ilgilenebileceği bir tasarım olabilir.

Bu SW modeli eğer VW tarafından üretilmek istenirse MEB platformunun ne kadar genişletilebileceğini görmüş olacağız. Çünkü Volkswagen’in elektrikli araçlar için temel aldığı MEB tabanında SUV ve normal binekler üretim aşamasında.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir