Kapat

VW ID. R En Son Hız Mücadelesini Üstleniyor: Bir Yarış Uçağı

Volkswagen, IDR için yarışmacı olarak bir yarış uçağı seçti – “Havada bir sorun var.”

Volkswagen, son derece başarılı kimliğini keşfetmeye devam ediyor. ID.3 pazar lansmanı öncesinde bir pazarlama kampanyasında R elektrikli yarış otomobili uçağa karşı olarak savaşacak.

En son tanıtım noktası, bir fabrikada yarışan dronlara karşı yarışmaktır – dürüst olmak gerekirse, gerçek yarıştan daha çok video klip.

R yarış arabası, elektrik gücünün araç performansını nasıl dönüştürebileceğini gösteren dünya çapında rekorlar kırdı. En son mücadelesi ünlü bir parça değil, başka bir çığır açan teknoloji – Bir yarış uçağı.

Bu on yılın başlarında piyasaya sürülen drone yarışları şimdi dünya çapında binlerce oyuncuyu ve çeşitli profesyonel ligleri destekliyor. Hepsinde vahşi engel parkurları ile 85 mil veya daha fazla hızlara ulaşabilen küçük, uzaktan kumandalı uçaklar bulunur. 

Volkswagen ID R özellikleri:

  • 0-25 km / sa (62 mil / saat) 2,25 saniyede
  • toplam 500 kW güç ve 650 Nm tork ile iki elektrik motoru
  • AWD
  • pil kapasitesi ” 40 kWh üzeri “
  • boş ağırlığı 1,100 kg

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + 16 =