Kapat

VW ID Roomzz SUV Şangay’da Açıklandı ve 2021’de Satışa Çıkacak

Auto Shanghai 2019 kelimenin tam anlamıyla harikulade ve otomobil üreticileri için son derece verimli geçiyor. Volkwagen firması da yeni açıkladığı SUV modeli ile bu fuarda gövde gösterisi yapmaya devam ediyor.

ID Roomzz olarak adlandırılan tamamen elektrikli SUV, sürekli büyüyen küresel SUV pazarını karıştırmakla görevli olsu ancak bunu yaparken sıfır emisyon ve akıllı araç teknolojilerini kullanmaktadır. Modüler elektrikli tahrik matrisi (MEB) platformunda oturuyor ancak 2017’de Los Angeles’ta tanıtılan ID Crozz’dan daha büyük  .

2021 Volkswagen ID Roomzz

ID Roomzz’un en önemli özelliklerinden biri üç sıralı oturma yapılandırmasıdır. Bununla birlikte elektrikli SUV’un açık alan iç tasarımıyla tekerlekler üzerinde devasa bir salona dönüşebilmektedir.

Vam ön paneli ile birlikte sunulacak olan aracın diğer özelliklerine bakarsak gösterge paneli ve direksiyon simidi  sürücünün önünde görsel bir ekran olarak yüzüyor . ID Pilot modu ile birlikte, ID Roomz konsept aracı aktif bir sürücü olmadan bağımsız olarak sürülebilir.

VW ID Roomzz, 225 kiloWatt (302 beygir gücü) sistem çıkışıyla ön ve arka akslara güç sağlayan iki elektrikli motorla birlikte kendi 4MOTION teknolojisine sahiptir. Bu, elektrikli SUV’nin 6,6 saniyede saatte 100 km’ye (saatte 62 mil) hızlanmasına ve 180 kph (112 mil) hıza kadar ayarlanmış hızlara ulaşmasını sağlar.

Daha da önemlisi, VW ID Roomzz, WLTP altında 450 km’ye (280 mi) veya Çin’de NEFZ’de 475 km’ye (295 mi) izin veren 82 kWh pil ile çalışmaktadır.

VW, üç modelin hepsinin global olarak satılmasıyla birlikte ID Roomzz, ID Crozz ve Compact ID’nin 2020’deki üretim versiyonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Öte yandan ID Vizzion sedan ve ID Buzz, 2022’de üretim versiyonunu piyasaya sürecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =