Kapat

Worksport, Güneş Enerjisi Toplayan Kamyon Kapağını Yapıyor

Bu çözüm ile elektrikli pick up modellerine enerji sağlanabilir

Rivian ve Tesla tarafından açıklanan Pickup modelleri kısa süre içinde üretime girecek. Hergün bu araçlar ile ilgili birçok haber alıyoruz ve gelişim süreçlerini takip ediyoruz. Worksport firması da bu gelişmelerden haberdar olarak kendisi de yeni nesil pickuplar için çalışmalarını sürdürüyor.

Şirket TerraVis adı verdiği yeni kamyonet kapağını kullanıcılara duyurdu. Bu kamyonet kapağının en önemli özelliği ise güneş panellerinden yapılması ve enerji toplaması. Bu sayede elektrikli pickup menziline bir miktar katkı sağlayacak.

TerraVis, Dünya’yı (Terra) ve gücü (Vis) temsil eden iki Latince kelimeden oluşuyor. Tonneau örtüsü her yerinde fotovoltaik hücrelere sahip olacak ve yerleştirilmiş 2 kW Li-İyon akü yuvasına bağlanacaktır. 

Bu yapının amacı ise 110 V AC şebekeden ihtiyaç duyulmadan gerekli olan enerjiyi sağlamak. Bataryaların şarjı bitince de bataryaları şarj etmektir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir