Kapat

XL Filosu Ford F-150’yi Plug-in Hibritlere 9.000 $ ‘a Dönüştürüyor

15 kWh akü paketi, istif aracının yatağına gider.

Size Ecotuned’den bahsettikten sonra , Ford F-150’nin çevreye ve kamyonetin sahiplerinin cebine daha dost olmasını sağlayan başka bir şirket bulduk . XL Fleet’ten geliyor ve şirket web sitesinde dönüşüm maliyetini bildirmese de, PickupTrucks.com bu F-150’den birini kullandı ve XL Fleet’in iş için 9,000 dolarlık ücret aldığını belirtti.

Bir elektrikli motorun daha kısa tahrik miline ve toplama kamyonunun yatağına 15 kWh akü paketine yerleştirilmesinden oluşur. Şarj işlemi, arka tamponda bulunan bir soket tarafından yapılır, tam olarak olması için güvenli bir alan değildir.

Ancak yukarıdaki videoyu izlerken yaşadığımız tek endişe bu değil. Saat 2: 15’te, toplama kamyonunun alt kısmındaki dönüşüme bakabilirsiniz. Ve elektrik motoruna giden yüksek voltajlı turuncu kablo tehlikeli olarak tahrik miline yakın görünüyor.

XL Filosu F-150'yi Eklenti Hibritlere 9.000 $ 'a Dönüştürüyor

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − seven =