Kapat

Xpeng, C Serisi Elektrikli Otomobilleri için 400 Milyon Dolar Sermaye Fonunu Artırdı

Xpeng Motors yeni yatırımcıları çekiyor ve geleceğe iyimser bakıyor

Xpeng Motors hem girişimciliği ile hem de ürettiği elektrikli otomobiller ile yeni yatırımcılarını çekmeye devam ediyor. Basına açıklanan yeni veriye göre firma C segment araçları üzerindeki sermaye fonunu 400 Milyon Dolara kadar artırdı.

“Son sermaye artırımına ek olarak Xpeng Motors, Çin Ticaret Dünya Bankası, Çin CITIC Bank ve HSBC gibi önde gelen Çinli ve uluslararası bankalardan milyarlarca RMB cinsinden kredi hattını güvence altına alarak finansman kaynaklarını başarıyla çeşitlendirdi. “

Xpeng Motors şu ana kadar G3 elektrikli SUV modeli ile müşteriler karşısına çıktı. P7 modeli ise 2020 yılında tanıtılacak ve satışa çıkarılacak.

Xpeng’in yeni P7 modelini piyasaya sürmeden önce nasıl test ettiğini inceleyelim:

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir